ETİLER KURYE

02.10.2016
673

ETİLER MOTO KURYE

Etiler Motor Kurye

Etiler Kurye hizmetimiz başlamıştır. Etiler Kurye
Etiler, İstanbul’un Beşiktaş ilçesi’nde yer alan bir semtimizdir. Levent’in doğu tarafında , Nisbetiye Caddesi’nin Bebek sırtlarına rastlayan kesiminin iki yanında kuruludur. Çevresinde, Bebek, Hisar, Rumeli Hisarı, Rumeli Hisarı Üstü, Üçaksavar, Armutlu, yeni adıyla Fsm Mahallesi, Bebek, Ortaköy, Arnavutköy, Ulus, Zincirlikuyu, Levazım sitesi, Korukent sitesi, bulunmaktadır.

ETİLER MAHALLESİ

Etiler, 1957’de yerleşime açılan 1.Levent’ten sonra kurulan ikinci toplu konut yerleşimidir. İstanbul’un en çok tercih edilen yerlerinden biri olan mahallede yaklaşık 33.000 kişi yaşamaktadır. Eğlence merkezlerinin yoğunlaştığı Etiler, İstanbullu’ların tercih ettiği mekanlardan biridir. Semt sakinleri Etiler Belediye Hizmet Ofisi’mizden faydalanabilmektedirler. Yakında hizmete girecek olan sağlık ocağı ve postahane binalarımızın yapım çalışmaları halen devam etmektedir. Sokak Sayısı: 82 Bina Sayısı: 1136
Etiler Mahallesi, adını burada ilk villaları yaptıran yapı kooperatifinden almıştır. İstanbul’un 1950’li yıllardan itibaren gerçekleşen kentsel yayılma ve değişmesini en iyi özetleyebilecek yerleşmelerden biridir. Etiler’de ilk konutlar yapılmaya başlandığında o zamanlar kent dışında son derece sakin bir toplu konut yerleşimi olan Levent’in güney sınırını çizen Nisbetiye Yolu’nun çevresi, bütünüyle tarlalar, kırlar, yeşil tepelerle kaplıydı. Levent’in güneydoğu sınırındaki son ev ile bugünkü Ata İlkokulu noktasından başlayan Etiler villaları arasında bir Jandarma noktası ve bir sütçü kulübesi hariç hiçbir yerleşme yoktu. İlk Etiler evlerini yapan Etiler Yapı Kooperatifi’nin üyelerinin önemli bir bölümü Demokrat Parti ileri gelenleriydi.

 

İSTANBUL MOTO KURYE MOTORLU KURYE HİZMETLERİ

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Call Now Button